Tots els països participants confirmen els seus equips
Malgrat que encara es poden fer modificacions en l’ordre dels equips abans del dia 1 de juny, tots els països participants en els Jocs dels Petits Estats d’Europa que es celebraran al Principat a finals de juny han confirmat les seves alineacions. També queda pendent que algun equip més vulgui afegir un reserva, el cinquè jugador, una decisió que arrel d’una proposta de la Federació d’Illes Faroe es va decidir aplicar com opcional.
En aquests moments Andorra és el principal favorit en el rànquing inicial de sortida segons la mitjana ELO dels seus jugadors, malgrat que seguit de prop pels equips d’Illes Faroe i Luxemburg.
A continuació la llista provisional dels equips, que serà definitiva un cop es facin les modificacions oportunes abans del 1 de juny. També es pot consultar a la plana web de Chess-Results, on l’àrbitre del torneig ja ha donat d’alta l’esdeveniment.
1. ANDORRA (Elo medio:2321 / Des 1: 0 / Des 2: 0) | |||||
M. | 0 | Nombre | Elo | FED | Partidas |
1 | GM | DE LA RIVA AGUADO Oscar | 2539 | AND | 0,0 |
2 | FM | SIMONET Marc | 2272 | AND | 0,0 |
3 | FM | GARCIA Raul | 2237 | AND | 0,0 |
4 | FM | GALLEGO Ruben | 2235 | AND | 0,0 |
5 | FERNANDEZ LOPEZ Joan | 2097 | AND | 0,0 | |
2. FAROE ISLANDS (Elo medio:2278 / Des 1: 0 / Des 2: 0) | |||||
M. | 0 | Nombre | Elo | FED | Partidas |
1 | IM | ZISKA Helgi Dam | 2422 | FAI | 0,0 |
2 | FM | OLSEN Heini | 2382 | FAI | 0,0 |
3 | IM | RODGAARD John | 2370 | FAI | 0,0 |
4 | NIELSEN Rogvi Egilstoft | 1936 | FAI | 0,0 | |
5 | JOGVANSSON Hjalti Toftum | 1778 | FAI | 0,0 | |
3. LUXEMBURG (Elo medio:2247 / Des 1: 0 / Des 2: 0) | |||||
M. | 0 | Nombre | Elo | FED | Partidas |
1 | IM | BEREND Fred | 2344 | LUX | 0,0 |
2 | WGM | BEREND Elvira | 2316 | LUX | 0,0 |
3 | HARTUNG Jerry | 2189 | LUX | 0,0 | |
4 | WAGNER Steven | 2139 | LUX | 0,0 | |
5 | WFM | STEIL-ANTONI Fiona | 2115 | LUX | 0,0 |
4. JERSEY (Elo medio:2146 / Des 1: 0 / Des 2: 0) | |||||
M. | 0 | Nombre | Elo | FED | Partidas |
1 | CM | TANDY Chris | 2222 | JCI | 0,0 |
2 | ROSENBEIGER Alan | 2160 | POL | 0,0 | |
3 | FM | HAWES Jonathan | 2159 | JCI | 0,0 |
4 | MOONEY Graham | 2042 | JCI | 0,0 | |
5. MONACO (Elo medio:2102 / Des 1: 0 / Des 2: 0) | |||||
M. | 0 | Nombre | Elo | FED | Partidas |
1 | FM | VAN HOOLANDT Patrick | 2224 | MNC | 0,0 |
2 | GENTILLEAU Jean-Philippe | 2152 | MNC | 0,0 | |
3 | ICLICKI Willy | 2057 | MNC | 0,0 | |
4 | WIM | LEBEL-ARIAS Julia | 1975 | MNC | 0,0 |
6. MALTA (Elo medio:2079 / Des 1: 0 / Des 2: 0) | |||||
M. | 0 | Nombre | Elo | FED | Partidas |
1 | BORG Andrew | 2103 | MLT | 0,0 | |
2 | CILIA VINCENTI David | 2094 | MLT | 0,0 | |
3 | GAUCI Joseph | 2093 | MLT | 0,0 | |
4 | SAMMUT BRIFFA Peter | 2025 | MLT | 0,0 | |
7. LIECHTENSTEIN (Elo medio:2047 / Des 1: 0 / Des 2: 0) | |||||
M. | 0 | Nombre | Elo | FED | Partidas |
1 | FRICK Renato | 2103 | LIE | 0,0 | |
2 | KOBLER Mario | 2096 | LIE | 0,0 | |
3 | CM | GULLER Andras | 2080 | LIE | 0,0 |
4 | MUENDLE Kurt | 1910 | LIE | 0,0 | |
8. SAN MARINO (Elo medio:1855 / Des 1: 0 / Des 2: 0) | |||||
M. | 0 | Nombre | Elo | FED | Partidas |
1 | CM | MACCAPANI Massimiliano | 2113 | SMR | 0,0 |
2 | CM | GRASSI Enrico | 2049 | SMR | 0,0 |
3 | CM | VOLPINARI Danilo | 2056 | SMR | 0,0 |
4 | CECCHETTI Roberto | 0 | SMR | 0,0 | |
9. GUERNSEY (Elo medio:1843 / Des 1: 0 / Des 2: 0) | |||||
M. | 0 | Nombre | Elo | FED | Partidas |
1 | FM | HAMPERL Fred | 2075 | GCI | 0,0 |
2 | CM | KIRBY Peter J | 2055 | GCI | 0,0 |
3 | ROWE Peter | 2042 | GCI | 0,0 | |
4 | HALE Andrew | 0 | GCI | 0,0 | |
10. XIPRE (Elo medio:1811 / Des 1: 0 / Des 2: 0) | |||||
M. | 0 | Nombre | Elo | FED | Partidas |
1 | PAPATRYFONOS Constantinos | 2107 | CYP | 0,0 | |
2 | CONSTANTINOU Pavlos | 2018 | CYP | 0,0 | |
3 | ARISTOTELOUS Vassilis | 1917 | CYP | 0,0 | |
4 | GEORGIOU Andreas | 0 | CYP | 0,0 |
El calendari de joc serà el següent:
20 de juny 2009 19.00 Arribada ‐ Reunió de capitans i jugadors 21 de juny 2009 16.00 Ronda 1 22 de juny 2009 10:00 Ronda 2 22 de juny 2009 16:00 Ronda 3 23 de juny 2009 16.00 Ronda 4 24 de juny 2009 16.00 Ronda 5 25 de juny 2009 10:00 Ronda 6 25 de juny 2009 16:00 Ronda 7 26 de juny 2009 16.00 Ronda 8 27 de juny 2009 15.00 Ronda 9 27 de juny 2009 15.00 Cerimònia de Cloenda 28 de juny 2009 Sortida