Calendari Esportiu Escacs Andorrans 2023

Conjuntament amb les competicions del GEVA i el CEA la FEVA fa públic el calendari esportiu provisional dels escacs andorrans per l’any 2023. També s’han tingut en compte les competicions oficials de la FEDA, la FCd’E així com les de la Delegació de Lleida.

Tanmateix el calendari no es pot donar com a definitiu ja que al llarg de la temporada poden haver-hi moltes variacions ja que falten algunes dates i per tant el calendari pot estar subjecte a modificacions.

Data ORG Torneig Lloc
15 d’abril FCd’E Copa Catalana (Lleida) Bellcaire d’Urgel
21/01 al 15/04 FCd’E Lliga Catalana Div. Honor Catalunya
22/01 al 16/04 FCd’E Lliga Catalana Resta divisions Catalunya
21/02 i 22/02 FEVA Juvenil Andorra GEVA
01/04 al 06/04 FCd’E Finals Catalunya SUB8 a SUB18 Salou
30 d’abril FCd’E Copa Catalana (Fase Final) Catalunya
8 maig GEVA Sant Miquel d’Engolasters GEVA
20 maig FEVA Escolar Individual Andorra La Massana
10 Juny GEVA-CEA Festa Escacs Andorrans Escaldes-Engordany
01/07 al 13/07 AIDEF RIDEF (Francòfon) Côte d’Ivoire
22/07 al 30/07 FEVA 39è Open d’Andorra Escaldes-Engordany
23 juliol CEA Gran Prix d’Andorra Andorra la Vella
25 juliol GEVA Ràpides Festa Major Escaldes Escaldes-Engordany
6 d’agost CEA Marató d’Escacs d’Andorra Andorra la Vella
04/09 al 15/09 ECU European Youth Chess Championships U8-U18 Mamaia (Romania)
20 d’octubre GEVA-CEA Social GEVA-CEA GEVA
21 d’octubre FEVA Absolut Andorra GEVA
28/10 al 05/11 ESNA 8th European Small Nations Teams St. Helier (Jersey)
12/11 al 25/11 FIDE World Youth U14, U16, U18 Montesilvano (Itàlia)
17 novembre CEA Torneig Pirineu CEA
18 novembre GEVA Torneig Interparroquial GEVA
16 desembre GEVA 19è Festival Escolar Nadal Escaldes-Engordany
17 desembre CEA Ràpides de Nadal CEA
19 desembre CEA 5è Campionat Juvenil Nadal Andorra la Vella

febrero 2023

Lun Mar Mié Jue Vie Sáb Dom
1
2
3
4
  • Ateneu Colon vs Andorra
5
  • Andorra B vs Molins de Rei
6
7
8
9
10
11
  • Andorra vs Cor Marina
12
  • Andorra B vs Jake
13
14
15
16
17
18
  • Lira Vendrellenca vs Andorra
19
  • Alcoletge vs Andorra C
  • Balaguer vs Andorra B
20
21
22
23
24
25
  • Valls vs Andorra
26
  • Andorra B vs Tres Peons B
  • Andorra C vs Guissona
27
28